Tvarumas

Kaip TU gali prisidėti prie išteklių išsaugojimo?

Rinkdamiesi mėlynu MSC ar ASC ženklu pažymėtus produktus galite prisidėti prie tvarių vandenynų ir jų išteklių išsaugojimo, tvarios akvakultūros. Šis ženklinimas padeda išsirinkti žuvį ir jūros gėrybes, kurios sugautos ar užaugintos kuo mažiau kenkiant aplinkai ir ištekliams.

MSC

Jūrų priežiūros taryba („Marine Stewardship Council“ ,MSC) yra tarptautinė ir nepriklausoma, ne pelno siekianti organizacija, nustatanti atsakingos žuvininkystės standartą, kurios tikslas apsaugoti vandenynų populiaciją ir išsaugoti jų atsargas ateities kartoms.

MSC organizacija buvo įkurta 1997 m., siekiant ieškoti būdų išspręsti problemas, kilusias dėl pernelyg intensyvios žvejybos. Nepriklausomi ekspertai tikrina, ar žvejai atitinka MSC standartus ir jų laikosi, ar gamybinės įmonės MSC paženklintus produktus gamina iš atsakingos žuvininkystės žaliavos.

zuvys_115-3b33fb8604924f96e8102a4c3c16a453.jpg

ASC

Akvakultūros priežiūros taryba  („Aquaculture Stewardship Council“ , ASC) yra tarptautinė ir nepriklausoma ne pelno siekianti organizacija, nustatanti užaugintos žuvies ir jūros gėrybių standartą, kurios tikslas - žuvies auginimas nekenkiant vietinėms ekosistemoms.

ASC organizacija buvo įkurta 2010 m. Pasaulio gamtos fondo (WWF) ir Nyderlandų tvarios prekybos iniciatyva (IDH), siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, teikiant maistą ir socialinę naudą žmonijai. ASC ekspertai taip pat, kaip ir MSC, tikrina, ar žuvies ir jūros gėrybių augintojai atitinka ir laikosi ASC standartų, o gamybinės įmonės ASC paženklintus produktus gamina iš atsakingos akvakultūros žaliavos. 

jura_1724-9c376048a8140a5b13af8d9f442cd99e.jpg

Daugiau apie MSC atsakingos žvejybos standartą ir ASC atsakingos akvakultūros standartą galima sužinoti oficialiose organizacijų interneto svetainėse: www.msc.org, www.asc-aqua.org